Czy aluminium i miedź nadają się do recyklingu?

Współczesny świat jest zdominowany hasłami dotyczącymi ochrony środowiska. Trwa wielka transformacja energetyczna – paliwa kopalne zastępuje się mniej emisyjnymi odnawialnymi źródłami energii. Odchodzi się także od plastiku. Wszystko to ma na celu spolwienia(e) zachodzących zmian klimatycznych.

Co więcej, zasoby naturalne, którymi dysponuje nas Ziemia się kurczą. Wobec zastanych okoliczności, ponowne wykorzystanie zużytych już zasobów staje się rzeczą nieodzowną.

Segregacja odpadów, którą znamy z naszych gospodarstw domowych dotyczy także odpadów metalowych. Nie ma jednak na nie dedykowanych pojemników. Odpadów metalowych pozbywamy się na skupie złomu. Jest to o tyle dobre, że jeszcze można na tym zarobić. Skupy z chęcią przyjmują każde ilości metali kolorowych, które po przetopieniu mogą dalej odsprzedawać dodając swoją prowizję.

Skup metali kolorowych – co można tam sprzedać?

Warto wyjść od przedstawienia co się kryje pod pojęciem “metale kolorowe”. Zaliczamy do nich wszystkie metale oraz ich stopy, które nie posiadają w swoim składzie żelaza. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane metale kolorowe to np. miedź, aluminium czy mosiądz.

Podobnie jak inne odpady podlegające recyklingowi, metale kolorowe można odzyskiwać. Potrzebne są do tego właściwe zasoby i wystarczająca ilość złomu.

Odkupione przez skup metale są segregowane. W dalszej kolejności po małej obróbce transportuje się je do hut. Huty przetapiają zezłomowany metal w pełnoprawny produkt. Taki produkt magazynowany jest w magazynach, skąd pokonuje drogę do kolejnych kupców.

Metale, które podlegają takiemu procesowi to głównie metale i stopy, w których składzie znajduje się aluminium, miedź i mosiądz. Są to substancje często i chętnie wykorzystywane w różnych sektorach ekonomii. Ich właściwości chemiczne powodują, że mają wiele zastosowań. Co więcej – większość rzeczy, z których korzystamy na codzień w pewnym stopniu bazuje na metalach kolorowych.

Miedź oraz aluminium to jedne z najdroższych surowców, które można sprzedać na skupie złomu. W związku z tym jeśli zostanie nam sporo odpadów warto odwiedzić skup aluminium lub skup miedzi. Warszawa, Wrocław czy Kraków – w każdym mieście spotkamy tego typu przedsiębiorstwa.

Do czego wykorzystuje się metale kolorowe?

Metale kolorowe ze względu na swoją uniwersalność są stosowane w wielu dziedzinach. Ich skończona podaż sprawia, że kreuje się zapotrzebowanie na odzyskane i przetopione surowce.

Odzyskiwanie metali jest kosztownym zajęciem. Nie zmienia to faktu, że jest to czynność w dalszym ciągu opłacalna. Recykling metali niesie pozytywy dla wszystkich zainteresowanych stron.

Kowalski pozbywa się odpadów z domu i oprócz tego otrzymuje za to pieniądze. Skup aluminium i miedzi otrzymuje pożądany towar. Skup miedzi później zarabia na zakupionym produkcie oferując go hutom i innym wykazującym zainteresowanie przedsiębiorstwom. Jakie dyscypliny gospodarki najchętniej pracują ze skupami? To zależy od tego, czym wybrany skup się trudni.

Kto kupuje miedź od skupu metali kolorowych?

Miedź zaliczana jest do grupy metali półszlachetnych. Jest stosunkowo miękkim i nieskomplikowanym w obróbce pierwiastkiem. Charakteryzuje się wysoką przewodnością elektryczną. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest częste stosowanie jej w różnego typu urządzeniach i systemach elektronicznych i elektrycznych.

Najczęściej odzyskuje się ją wtórnie ze zużytych przewodów i kabli elektrycznych. Spore ilości miedzi spotkać można też w wodociągach. Z miedzi korzysta chętnie branża budowlana – wykorzystuje ją do produkcji rynien, parapetów i pokryć dachowych. Poza dobrym przewodnictwem elektryczności, miedź również sprawdza się jako wymiennik ciepła. Ta funkcja pozwala znaleźć ten pierwiastek w chłodnicach i radiatorach.

Cena miedzi na rynkach światowych jest dość duża. Zatem, jeśli po remoncie lub wymianie urządzeń w domu zostało nam trochę tego rudego pierwiastka i chcemy zarobić, warto odwiedzić skup miedzi. Warszawa jest miastem, gdzie dostaniemy za kilogram miedzi najlepszą stawkę. Jednak nie ma się czym przejmować – niemal wszędzie handel miedzią jest dochodowy.

Skup aluminium – kto jest ich klientem?

Aluminium to kolejny wysoce ceniony metal. Korzysta się z niego w przemyśle lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, budowlanym, a nawet spożywczym. Jest plastyczny co pozwala dowolnego zmieniania jego kształtu. Każdy z nas pił kiedyś colę lub inny napój z puszki – puszki oczywiście robi się z aluminium. Jest to tylko jeden z przykładów wykorzystania tego pierwiastka.

Aluminium można pozyskiwać z elementów samochodów, a także z różnych elementów budowy maszyn, blach czy instalacji. Wiele osób zbiera też puszki po napojach i dla dodatkowego zarobku oddaje je na skup aluminium.

{Warszawa czy przedmieścia – gdzie bardziej opłaca się sprzedać złom?|Czy skup metali to dobry pomysł na biznes?|Gdzie skupuje się najwięcej złomu?

Skupy metali kolorowych to często dobrze funkcjonujące biznesy. Produkcja śmieci, mimo wszystkich apeli nie zmniejsza się. Wobec tego niezbędne są podmioty, które w bezpieczny i odpowiedni sposób zajmą się utylizacją.

Dobrym pomysłem wydaje się otworzyć skup miedzi lub skup aluminium. Warszawa jako stolica mogłaby być dobrą lokalizacją.