Instalacja odgromowa – czy muszę ją mieć w swoim domu?

Wykonanie instalacji odgromowej to oczywiście czynnik poprawiający bezpieczeństwo. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Z pomocą przychodzi prawo budowlane, gdzie mamy informację o tym, kiedy trzeba instalacje wykonać. Często piorunochron jest wymagana, gdy posiadamy kredyt na dom.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Poza tym konieczność wykonania takiej instalacji jest w przypadku budynków powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowych oraz dla budynków większych niż 15 metrów.  Konieczność wykonania takiej instalacji w domu jednorodzinnym jest w momencie, gdy wskaźnik zagrożenia piorunowego na to wskazuje. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Dlatego warto zgłosić się do specjalistów w tej dziedzinie i zwrócić się z prośbą o pomoc. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z Gdańska to na pewno będzie świetnym wyborem. Oczywiście każdy kto buduje dom może niezależnie od potencjalnego obowiązku samodzielnie na taką instalację się zdecydować. Wykonana instalacja odgromowa to szansa na poprawę bezpieczeństwa w budynku. Jednocześnie jej instalacja generuje również koszty trzeba więc rozważyć sobie czy ktoś chce te koszty ponieść.