Jak jeździć, aby zmniejszyć spalanie paliwa?

Nie można zaprzeczyć, że spalanie jest bardzo istotną kwestią, jaką należy kierować się podczas zakupu auta. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ostateczne spalanie nie zależy tylko i wyłącznie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz również od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Warto w związku z tym dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, żeby nie zbankrutować i wydawać względnie niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy wysłużoną ekonomiczną Skodą, czy może prawdziwym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Niezwykle istotne w kwestii spalania paliwa są: ilość koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Warto jednak pamiętać, że to, jak prowadzimy pojazd, również w istotny sposób wpływa na spalanie. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że jazda miejska wymaga znacznie większych nakładów paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez nieustannego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli zatem kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Aby zredukować spalanie paliwa, warto trzymać się kilku niezwykle prostych porad. Po pierwsze, świetnym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takich tras, które ograniczają przebywanie w nich do niezbędnego minimum. Ponadto warto jechać ze względnie stałą prędkością na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na regularne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, aby spalanie było zredukowane do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło informacji: Torst