Jak pielęgnować tapicerkę samochodową, a może to już czas na tapicera?

Masz chęć na odnowienie tapicerki samochodowej po kilku sezonach, nabyłeś auto ze sfatygowanym obiciem, a może snujesz marzenia o zmianie i nadaniu twojemu pojazdowi nowego wyglądu? Auto tapicer działający w regionie Zielonej Góry (TAPICER) sprawi, że Twój pojazd odzyska dobry wygląd. W tym wpisie przybliżymy Ci temat tapicerowania foteli oraz kiedy naprawa tapicerki samochodowej jest  niezbędna.

Jak dbać o tapicerkę samochodową?

Kiedy często podróżujemy ze swoją rodziną albo wozimy samochodem swoje zwierzęta nietrudno o ubrudzenie. Gdy zauważysz plamy i brud nie ma potrzeby za jednym zamachem zmieniać całej tapicerki. Duża część powierzchniowych plam masz możliwość wyczyścić we własnym zakresie.

Fotele pokryte tapicerką tekstylną są najbardziej popularne, lecz to wybór dosyć problematyczny w czyszczeniu. Gdy zauważysz na nich plamy możesz zastosować płyn do bonetowania i ścierkę z mikrofibry.

Obicie welurowe zatrzymują każdy włos i pył, przez co są trudniejsze w utrzymaniu ładnego wyglądu. Gdy chcesz je odkurzyć może zająć ci to więcej czasu a na powierzchni zostanie nieładna poświata, ta w wielu przypadkach znika dopiero po profesjonalnym czyszczeniu ekstrakcyjnym.

Tapicerka skórzana i z alcantary jest bardzo pożądana wśród automaniaków. Wygląda szlachetnie, a jej konserwacja nie przysparza o ból głowy. Wystarczy przetrzeć ją mokrą szmatką, a zabrudzenia znikną.

Kiedy skorzystać z usług tapicera i jak one wyglądają?

Gdy fotele zmieniły kolor przez dym tytoniowy, pojawiły się przetarcia, dziury czy przypalenia na obiciu fotela tapicer samochodowy staje się niezbędny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ma wypracowane sposoby aby tapicerka robiła wrażenie jak w samochodzie prosto z salonu. Zręcznie i szybko upora się nawet z przypadkami które wydają się beznadziejne. Auto tapicer da ci również możliwość spersonalizowania wnętrza Twojego auta przez wybranie wielu materiałów, wzorów i wykończeń. Jeśli potrzebujesz tej usługi na terenie miast Zielona Góra, Nowa Sól, Żagań, Świebodzin, wybierz firmę z dużym doświadczeniem i wypracowaną pozycją na rynku. Przedsiębiorstwo Tapicer zajmujące się naprawą tapicerki samochodowej jest najlepszym wyborem.