Jaką firmę transportową wybrać do przewiezienia materiałów sypkich?

Przewożenie materiałów sypkich nie jest proste, z tych względów, żeby było bezpieczne powinno się wziąć pod uwagę parę najistotniejszych aspektów. Na szczęście na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje obecnie wiele firm transportowych. Jak przetransportować materiały sypkie? Czym wyróżnia się najlepsza firma transportowa?

Jak wygląda przewożenie materiałów sypkich?

Gruz, żwir czy piasek można przetransportować na różne sposoby i za pomocą różnych maszyn. Materiały sypkie mogą być przewożone na przykład za pomocą barek rzecznych czy masowców morskich. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza – nie może być wykorzystane, gdy na trasie nie ma możliwości skorzystania z kanałów i szlaków wodnych. Kolejną opcją będzie przewóz kolejowy. Wykorzystywane są do niego klasyczne wagony odkryte. Jest jednak jeden warunek – na trasie muszą być tory kolejowe. Dlatego właśnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest transport samochodowy. Dzięki nowoczesnym oraz właściwie przystosowanym pojazdom można sprawnie przetransportować różnorodne materiały sypkie. Lekkie towary transportowane są najczęściej jedno- lub wielokomorowymi silosami. W przypadku cięższych ładunków wybierane są wywrotki, plandeki czy samochody z nadwoziem samowyładowczym.

O czym powinno się pamiętać przy przewozie materiałów sypkich?

Aby przewóz materiałów sypkich był bezpieczny, trzeba zwrócić uwagę na parę najistotniejszych szczegółów. Przede wszystkim nie powinno się przekraczać maksymalnej przewidzianej przez producenta ładowności pojazdu. Dodatkowo materiał nie może ograniczać widoczności kierowcy. Ładunki sypkie należy odpowiednio zapakować, by nie wysypały się w czasie transportu oraz rozłożyć je równomiernie tak, by wywierały taki sam nacisk na każdą oś pojazdu.

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Żeby mieć pewność, że transport materiałów sypkich będzie zgodny z aktualnymi przepisami, warto zadbać o odpowiednią firmę. Najlepszym rozwiązaniem będzie funkcjonująca w obrębie województwa pomorskiego firma Emil-Trans – usługi transportowe. Charakteryzuje się ona przede wszystkim dużym doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do każdego klienta. Przewóz materiałów sypkich przeprowadzany jest przy użyciu nowoczesnych, przystosowanych do tego pojazdów. Wykwalifikowana ekipa zajmie się przewozem materiałów takich, jak na przykład żwir, piasek, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.