Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które doskonale sobie radzą w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Jakie właściwości posiada polietylen

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Trzeba wspomnieć także o takich rzeczach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas codziennego funkcjonowania.

Myślisz gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/ 

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.