Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które doskonale sobie radzą w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Jakie właściwości posiada polietylen

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Trzeba wspomnieć także o takich rzeczach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas codziennego funkcjonowania.

Myślisz gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak wygląda proces produkcyjny worków foliowych?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są popularnym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To powoduje, że bez problemu można zobaczyć wszystko, co znajduje się w środku. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich konsumentów, którzy chcą dokładnie wiedzieć co kupują. Materiały stosowane do produkcji zmieniają się na przestrzeni lat. W ostatnim czasie wiele osób zwraca uwagę na troskę o  środowisko. Aby pozostać na rynku wielu producentów podjęło decyzję, że chcą zmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej ekologicznymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to dobre rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji bardzo ważną rolę gra najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Na jakie rodzaje producenci dzielą worki foliowe?

Worki foliowe dostępne są w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o formę, kolor czy wielkość. Niewiele osób zastanawia się z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka typów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są pozyskiwane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo komfortowe w użytku, ponieważ cechują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie stanąć na wysokości zadania i spełnić potrzeby konsumenckie wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu tylko o niskiej gęstości. Dzięki temu są mocniejsze i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas użytku nie wytwarzają żadnego hałasu. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba rozważająca zakup musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy wytrzymałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które zostały stworzone, dzięki najbardziej pożądanym cechom wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.