Łowy na nieudomowione zwierzęta – co musi wiedzieć łowca?

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niecodzienne przeżycie, a przy okazji  sport na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś już zaczynającym myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas naganki na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Spróbuj do ostatniej sekundy pozostać nieuchwytnym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

Na co się poluje najczęściej w naszym kraju?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to przeważnie te zwierzęta stają się priorytetem dla myśliwych. Zwierzęta te są niezwykle ostrożne, więc w sytuacji kiedy, wędrują trzeba spokojnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z budową ciała swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed kulami lub strzałami. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię zwane maciora, a także skuteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Te stworzenia mają także czuły słuch, więc staraj się unikać wydawania niepokojących dźwięków. planując polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu aktywności.

Jaki ekwipunek będzie Ci potrzebny na polowaniu?

Najlepszym dodatkiem jest lornetka. Będzie bez wątpienia niezwykle przydatna podczas obserwowania zwierzyny i przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę znajduje się w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, ponieważ łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł obserwować jelenia z dużej odległości. Można na nie polować samotnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może podnieść Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w okresie rykowiska, przy użyciu wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.