Rodzaje wierteł stomatologicznych

Nie można zaprzeczyć, że w ostatnim czasie coraz mniej czynników składania kogokolwiek do olbrzymiego strachu przed dentystą. Jest tak dlatego, że większość dentystów stosuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że leczenie przebiega bardzo sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Warto opowiedzieć nieco więcej na ten temat – wyjaśnić ich zastosowanie oraz wyszczególnić, jakiego typu mogą być wiertła stomatologiczne. Rodzaje ich są bowiem bardzo różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – typy

Można wymienić trzy podstawowe rodzaje, które wpływają na zastosowanie oraz szereg zadań akcesoriów stomatologicznych, o których mowa w tym tekście-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy na przykład wiertła diamentowe, które są najwyższej jakości. Używa się ich w pierwszej kolejności do usuwania próchnicy, ale także pracy na najbardziej twardych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć również o rozwiązaniu, jakim są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – gwarantują one najwyższą precyzję oraz znakomitą dokładność. Ich trwałość i wydajność są godne podziwu. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i odpowiadają między innymi za zagłębienia retencyjne.

Co wpływa na jakość wierteł stomatologicznych?

Nie bez powodu wiertła stomatologiczne są podstawowymi narzędziami pracy każdego dentysty. Nade wszystko z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów sprawdzą się praktycznie w każdym zabiegu. Poza wszechstronnością cechuje je także wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym fachu. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia ze wszech miar uniwersalne, zaawansowane technicznie i niezwykle godne uwagi. Każdy stomatolog musi takowe posiadać.