Stłuczka na parkingu – co robić?

Bez wątpienia kolizja na parkingu jest jedną z bardziej kłopotliwych dla posiadacza auta sytuacji. W jaki sposób zachować się, jeżeli bezmyślnie spowodujemy uszczerbek na innym samochodzie? Czy do stłuczki parkingowej trzeba wezwać policję? W jaki sposób przebiega usuwanie wgniotek w Krakowie w wyniku takiej kolizji?

Co robić podczas stłuczki na parkingu?

Nie da się ukryć, że kolizja na parkingu jest jedną z najczęstszych zdarzeń drogowych. Pomimo że szkody które powstały w jej wyniku z reguły są niezbyt duże, ich likwidacja nie kosztuje mało. Do takich zdarzeń często dochodzi przez nieustąpienie pierwszeństwa, nieostrożnego włączania się do ruchu lub próby wjechania w za bardzo wąskie miejsce parkingowe. Jak możemy unikniemy stłuczki? Począwszy od tego, że trzeba stosować się do pionowych i poziomych znaków drogowych, które wskazują kierunek jazdy a także informują o pierwszeństwie przejazdu. W przypadku, gdy na parkingu nie ma takich oznaczeń, należy kierować się regułą „prawej ręki”. Czyli pojazd po prawej stronie kierującego ma pierwszeństwo przejazdu. Czy wiesz, żę do stłuczki na parkingu bardzo często dochodzi cofając. Kierowca, wyjeżdżając z miejsca parkingowego, ma ograniczone pole widzenia co skutkuje tym, że może nie zauważyć zbliżającego się pojazdu. W tym przypadku nietrudno o kolizję. Kto jest winnym kolizji? Winowajcą kolizji jest pojazd włączający się do ruchu. Pamiętajcie, że zachowanie szczególnej ostrożności nie zawsze wystarczy. Przez co warto jest poprosić pasażera o pomoc.

W jaki sposób się zachować po kolizji?

Jeżeli jednak na parkingu uszkodziłeś sąsiedni pojazd, poczekaj na jego właściciela bądź zostaw mu kontakt do siebie. Ucieczka z miejsca stłuczki jest złym rozwiązaniem, z uwagi na to, że grożą Ci poważne konsekwencje – karne jak i ubezpieczeniowe. Przepisy prawa jednoznacznie wskazują, iż uczestnicy wypadku nie powinni oddalać się z miejsca wypadku.