Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od zwykłej?

Nie można zaprzeczyć, że logistyka jest jedną z najsprawniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Ciężko zwizualizować sobie codzienne funkcjonowanie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne ważne ładunki. Należy tutaj zwrócić uwagę na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a konkretnie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się dość dawno temu, bowiem już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze używane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – obecnie nie jest problemem przewożenie nawet najcięższych ładunków w przyzwoitych warunkach oraz ściśle określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od zwykłej, jest bardzo łatwa – chłodnie zaopatrzone są w technologię, która pozwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na łatwe przewożenie produktów, które wymagają znacznej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów będą tutaj wszelkiego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

Obecnie jest wiele rozwiązań, które pomagają w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nieustannie stosuje się także tradycyjne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich trasach.