Wycieczka szkolna autokarem po województwie Wielkopolskim- co warto zobaczyć?

Wynajem autokarów może być zarówno dla przedszkoli, szkół podstawowych a także liceów. Takim środkiem transportu wycieczka szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, albo jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe – firma z Poznania bardzo bezpieczne, dobrze wyposażony autokar musi być wyposażony w:

  • pasy,
  • oznakowanie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe wyposażenie które jest dostosowane do potrzeb wycieczki.

Przewozy autokarowe tak wyposażonego pojazdu z pewnością będą udane!

Co warto zobaczyć w województwie Wielkopolskim na wycieczce szkolnej

Bez wątpienia województwo Wielkopolskie to region  z ogromnym potencjałem turystycznym. Wyprawa szkolna będzie mogła zobaczyć tam miasta bogate w zabytki stare zamki, piękne krajobrazy, widowiskowe jeziora, a także historyczne pałace. Warto też wspomnieć, że Wielkopolska jest kolebką naszej ojczyzny z pierwszą stolicą które była w Gnieźnie. W dalszej części tekstu opiszemy gdzie najbardziej warto zorganizować autokarową wycieczkę szkolną.

Poznańskie Stare Miasto – co warto tam robić?/h2>

Poznań to stolica wielkopolski, ponadto jest to piąte pod względem ludności Polskie miasto. Nie obawiaj się – nie zabraknie tam licznych {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od czego więc powinno się rozpocząć?
Poznań to przede wszystkim piękny rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Następnie kilka kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Dodatkowo wśród wielu poznańskich zamków wszystkie wycieczki szkolne powinny zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Jezioro Lednickie w Poznaniu – co warto tam zobaczyć?

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki zachowały się pozostałości grodu czy też najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w ojczyźnie z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora lednickiego zobaczymy także inną ciekawą atrakcję, mianowicie Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tu domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę i rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Zwiedzanie muzeum zajmuje około 2-3 godziny, podczas których szkolna wycieczka przeniesie się w przeszłość. 

Gniezno – tam trzeba przyjechać

Nie można ominąć Gniezna mówiąc o miejscach na szkolną wycieczkę autokarem. Gniezno stanowi kolebkę polskiej państwowości i miejsce gdzie początki miał katolicyzm w Polsce. Katedrę w Gnieźnie kojarzą praktycznie wszyscy, ona jest niejako symbolem Wielkopolski. Musimy również wspomnieć że znajduje się tutaj unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Konin w Wielkopolsce – co warto tam zobaczyć?

Dla wycieczki szkolnej bezsprzecznie Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to miejsce gdzie warto przyjechać. Znajdują się tutaj makiety filmowe, o przyrodzie i historycznej. Niektóre są interaktywne- uruchamia się je poprzez wciśnięcie przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć m. in. wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Japońskiej Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”bądź Arkę Noego.

Rogalin – tam trzeba przyjechać

Wielkopolskie mniejsze miejscowości także mają wiele do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku wycieczka może zobaczyć uroczy rynek, zbiornik wody oraz oczywiście zamek z pięknym parkiem. Wycieczka pouczy się trochę historii ponieważ jego początki sięgają średniowiecza. Obronna budowla jest otoczona fosą, dostęp do niej był możliwy poprzez most zwodzony a także spuszczaną okutą kratę.