Zakupy na budowę – lepiej wybrać hurtownię czy market budowlany?

Coraz częściej w mniejszych miastach jak między innymi w Słupsku tworzy się kilka dużych sklepów budowlanych, które zachęcają korzystnymi cenami oraz wielkim wyborem towarów. Mają one swoich zwolenników ale także przeciwników, warto więc poznać je trochę lepiej. Czym odróżniają się te duże sklepy od hurtowni budowlanych i kiedy możemy pojechać na zakupy właśnie tam, a kiedy lepiej postawić na hurtownię budowlaną?

Wszystko o zakupach w hurtowni budowlanej

Hurtownia budowlana jest większa niż typowy sklep budowlany, ale przeważnie będzie mniejsza niż wielkopowierzchniowy market. Wybór produktów tam jest mniejszy niż w marketach, ale najczęściej będzie on w atrakcyjniejszych cenach. Dodatkowo możemy znaleźć tam rzeczy, których nie będzie na stanie w osiedlowych sklepach, ani w dużych marketach, jak przykładowo stal zbrojeniowa. W hurtowni przeważnie spotkasz fachowców, którzy profesjonalnie doradzą Ci które akcesoria i firmy powinny być dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jest to prawdopodobnie największy plus ponieważ właściciele tych miejsc nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania wśród klientów. Kolejną zaletą będzie to, że możesz tam ustalić niższe ceny. Raczej nie widzimy sytuacji kiedy idziemy do marketu budowlanego i zadajemy pytanie pracownikowi na hali czy jeśli nabędziemy hurtową ilość płytek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej takie coś bez problemu możemy zrobić. W hurtowni budowlanej zazwyczaj wykonasz zakupy hurtowe, ale także detaliczne. 

Jakie są plusy i minusy zakupów w markecie budowlanym?

W markecie budowlanym przeważnie znajdziemy wszystko, jest tam przeogromny przekrój przeróżnych akcesoriów od niemal każdego producenta. Znajdują się tam zarówno artykuły, których używamy podczas budowy domu, jak między innymi bloczki betonowe albo zaprawy murarskie, przez rzeczy potrzebne do wykończenia lokalu takie jak farby czy też płytki, aż po wszelkiego rodzaju narzędzia i akcesoria dekoracyjne. Dzięki temu nie ma konieczności żeby chodzić po różnych sklepach, wystarczające jest wejście do jednego sklepu budowlanego i nabędziemy tam niezaprzeczalnie większość, jak nie wszystkie rzeczy potrzebne nam do budowy. Następną zaletą jest to, że w marketach budowlanych bardzo często zobaczymy promocje i wyprzedaże. 

Niestety te sklepy również mają minusy – w markecie budowlanym przeważnie pracownicy nie są fachowcami. Bezspornie pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale nie zawsze będą umieli doradzić właściwego artykułu, który jest nam potrzebny.

Kiedy zakupy zrobić w markecie, a kiedy w hurtowni budowlanej?

Jeżeli zależy nam na profesjonalnej obsłudze klienta i fachowcu, który spokojnie doradzi nam co do produktów – bezspornie musimy pojechać do hurtowni budowlanej. Przeważnie nie pracują tam nie wyspecjalizowani pracownicy, ale specjaliści znający się na artykułach i narzędziach budowlanych. Ważne jest aby wybrać sprawdzoną hurtownię budowlaną, w której nie zostaniemy spławieni. Z pewnością odnajdziecie taką niedaleko Słupska. Rekomendowana tam jest hurtownia materiałów budowlanych Cygert

Jeśli za to posiadamy zrobioną listę produktów i wiemy dokładnie co musimy kupić – prawdopodobnie atrakcyjniejszym wyborem będzie duży market budowlany, ponieważ w większości przypadków nabędziemy tam niemal wszystko co jest nam niezbędne do remontu. Na skutek tego zaoszczędzimy czas. Jeżeli mamy chęć i czas to nie ma przeciwwskazań aby zrobić zakupy tak samo w hurtowni jak i sklepie budowlanym. Wtedy mamy możliwość przeanalizowania, jakie produkty kosztują mniej w sieciówce, a które w hurtowni budowlanej.